Сторінка інструктора з плавання

Плавання – це найкращий спосіб зміцнення фізичного здоров’я та розвитку тіла. Для одних – це просто захоплення, а для інших – все життя. Плавання приносить багато радості, а саме вміння плавати може врятувати як власне так і чиєсь життя!

Користь від плавання

Офіційна медицина вже давно визнала користь плавання для малюків. Діти, які часто плавають, навіть, швидше ростуть.

Плавати корисно при різних викривленнях хребта і дефектах осанки. Малюк  у воді може рухатися як завгодно і це зміцнює його хребет, зв'язки і м'язи. Таке «водяне» навантаження для нього безпечне, тому що зв'язки у воді не перенапружуються.

Для ослаблених дітей користь плавання полягає в тому, що вправи у воді стимулюють розвиток рефлексів. У напружених дітей походи у басейн знімають збудження. Вода допомагає при кольках, допомагає поліпшити сон і апетит. І, звичайно ж, вода - цей кращий спосіб загартовування. Поки малюк борсається у воді, посилюється його дихання і кров збагачується киснем. Як наслідок підвищується імунітет дитини. Практика показує, що діти, які займаються плаванням, хворіють набагато рідше. «Плаваючі» діти, зазвичай, поводяться спокійно, добре сплять і мають хороший апетит. Займаючись у групі дітей дитина навчається перебувати в колективі. І найголовніше - це позитивні емоції!

До запливу готовий

Починати навчати дитину плаванню можна з будь-якого віку. В ранніх «запливах» нічого протиприродного немає. Адже дитина, ще до народження, в утробі перебувала в рідкому середовищі - навколоплідних водах. Вода для нього - не чужа стихія. Тому занурення у воду, невагомість для нього не стресовий стан, а повернення в минуле, коли йому було тепло і затишно - в животику у мами! Якщо робити все правильно – плавання для малюка – суцільне щастя.

Плавання – це природжене вміння малюків. Зверніть увагу, що як тільки на обличчя немовляти потрапить вода, він затримує дихання. Цей рефлекс допоможе йому при пірнанні. Але якщо малюка не вчити плавати після народження, то він забуде про це вміння. Ранні уроки плавання допомагають закріпити цей корисний рефлекс і зробити його звичкою.