Поради лікаря - примхливі діти

Наш час - час швидкостей і божевільних ритмів, і, як наслідок, сильних стресів. Якщо доросла людина цілком здатна самостійно це зрозуміти і уникнути непотрібних потрясінь, то маленьким дітям цього самим не осилити.

Саме в цьому і полягає одна з основних задач батьків - навчити дитину душевній рівновазі і здатності переносити життєві негаразди. Найперший свій стрес малюк переживає при появі на світ, через це проходить будь-хто.

Але от подальше цілком у руках мами і тата: вони цілком можуть навчити дитину уникати непотрібних капризів і тим самим уникати стресів, хвилювань, нервових зривів.

Як же бути, якщо у вашого малюка є схильність до підвищеної збудливості, якщо сльози дуже близько і будь-яка найдрібніша невдача переростає в крик і нервозність? У цьому випадку на допомогу прийде сучасна медицина.

Заспокійливі засоби для дітей вам запропонує будь-який професійний фармацевт. Сучасні препарати випускаються у вигляді солодких трав'яних настоянок. В анотації до них завжди описаний порядок застосування і дозування залежно від віку дитини.

Однак не варто займатися самолікуванням, всіляких ліків дуже багато і не всі вони можуть бути абсолютно нешкідливими, якими виглядають на перший погляд. Консультація у невролога тут не виглядає зайвою пересторогою.

Можливе використання гомеопатичних засобів, вибір яких досить широкий. Є засоби і для грудничков, і для діточок більш старшого віку. Є спеціальні заспокійливі чаї, які продаються в готовому вигляді.Існують і перевірені народні засоби, які шкоди точно не принесуть.

Наприклад, гаряче молоко або склянку теплого чаю з медом. Однак повторюся, консультація у педіатра по таких складних питань буде необхідна.

Все ж найбільш надійним і безпечним способом є не лікування недуги, а методи запобігання хворобі. У конкретному випадку кращим і дієвим методом запобігання капризів і нервових зривів малюка є його правильне виховання і чуйне ставлення з боку мами і тата.

Батьки знають, що дитячим примхам схильна будь-яка сама вихована дитина. Цьому є ціла маса об'єктивних причин: ріжуться зубки, дитина захворіла або просто втомився і хоче спати. Це не страшно і цілком переборно.

Досить бути просто уважним до свого малюка. Гірше якщо капризи - норма поведінки дитини, яким звик таким способом добиватися бажаного. У цьому випадку поведінка малюка може прийняти потворні форми аж до істерик.

Однозначних порад при цьому дати важко. Однак батькам треба засвоїти просту істину, що золота середина у вихованні - кращий метод. Не варто батькам постійно залещувати дитини і потокати будь-яким його примхам, але до такого може  привести і постійна зайва строгість.

Іншими словами, здорових стосунків у родині, розумна любов до свого чада - це запорука того, що дитина уникне капризів і стресів у ранньому дитинстві.