Інклюзивна освіта

Iнклюзивна освiта

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах дошкільного закладу.

Головний принцип інклюзії: «Рівні можливості для кожного»

Для дітей із особливими освітніми потребами характерні порушення що охоплюють працездатність,пізнавальну активність, увагу, пам’ять, сприймання тоді як "власне інтелект"- це різні форми розумової діяльності, особливо словесно-логічне мислення,зберігають високу здатність до розвитку,яка реалізується у процесі корекційної допомоги.

Основна увага у роботі з такими дітьми зосереджується на розширенні, зміцненні й систематизації безпосереднього чуттєвого пізнання предметів і явищ навколишнього світу. Необхідно також враховувати,що дитині із ЗПР потрібно давати більше часу на засвоєння певних навичок. Також важливим моментом у роботі з такими дітьми є забезпечення охоронного режиму педагогічного процесу, щоб уникнути перезавантаження вразливої нервової системи дитини. Для забезпечення ефективності роботи важливо здійснювати індивідуальний підхід з урахуванням реального рівня розвитку дитини.

> Що має на меті інклюзивна освіта?

• поважає особливості кожної дитини;
  • визнає, що всі діти можуть учитися;
  • забезпечує відповідність систем, методів та прийомів роботи;
  • є частиною стратегії розвитку інклюзивного суспільства;
  • є постійно розвиваючим процесом.